Monitor – Dell S2522HG 24.5″ 1920x1080px 240Hz

Brand :

299.00
Categories: ,

Description

Monitori pĂ«r lojĂ«ra me diagonale 24.5 “, i cili ofron rezolucion Full HD prej 1920 x 1080 px, panel IPS, raport aspekti 16: 9, shkĂ«lqim 400 cd / m2. MbĂ«shtet 16,7 milion ngjyra, raporti i zakonshĂ«m i kontrastit Ă«shtĂ« 1000: 1. KĂ«ndet e shikimit janĂ« 178 ° horizontalisht dhe vertikalisht. Koha e pĂ«rgjigjes Ă«shtĂ« 1 ms ndĂ«rsa shpejtĂ«sia e rifreskimit Ă«shtĂ« 240 Hz. Ekrani ka njĂ« sipĂ«rfaqe kundĂ«r reflektimit. Monitori ofron lidhĂ«sit: 2x HDMI, 1x DP 1.2, dhe 4x USB-A 3.0/3.1/3.2 Gen 1, mbĂ«shtetje pĂ«r standardin VESA, mbajtĂ«se.

Falë teknologjisë AMD FreeSync skenat do të shfaqen menjëherë, objektet do të jenë më të mprehta dhe luajtja e lojës do të jetë e qetë, gjë që do të sigurojë efekte vizuale të mahnitshme dhe do të shtojë një nivel më të lartë të lojrave.

Monitori është i pajisur edhe me teknologji për zvogëlim të dritës së dëmshme blu dhe të dridhjeve të imazheve. Pesha 3.7 kg.

Specifikat

Detajet e Monitorit
Brendi Dell
Modeli S2522HG
Madhësia e ekranit 24.5
Resolucioni 1920x1080
Koha e reagimit 1ms
Frekuenca 240Hz
Portet 2 X HDMI & 1 x DP